logo
kontakt@przypinki.pl   tel. 61 825 95 80   kom. 601 757 156
Koszyk jest pusty

lub np. wz1234

Personalizacja przypinki, dyplomy, medale Czarek Bera, 2021-05-23

Personalizacja przypinek

Jedną z częściej zamawianych dodatkowych usług przy zamówieniach na przypinki, dyplomy, medale i inne pamiątki jest personalizacja. Pod tym pojęciem rozumiemy wykonanie dodatkowych indywidualnych napisów na każdym egzemplarzu. Takim nadrukiem może być imię lub imię z nazwiskiem. Może to być również pseudonim, ksywka, nick lub zwyczajny numer np. numer startowy na zawodach. Personalizacją może być także funkcja, najczęściej związana z pracą np. kierownik, kasjer, konsultant itp. lub zadaniami powierzonymi podczas jakiejś imprezy. Na wesele możemy zamówić personalizację dla rodziców, świadków, starostów, podczaszych. Na szkolnym spotkaniu po latach warto pomyśleć o nazwisku panieńskim koleżanek, bo część z nich po wyjściu za mąż nazywa sie teraz zupełnie inaczej niż zapamiętali to pozostali dawni uczniowie z klasy. Na międzynarodowej imprezie można oznaczyć kraj pochodzenia gości.

Przygotowanie personalizacji

Każdorazowo personalizację wykonujemy na podstawie odpowiedniej listy przekazanej nam przez zamawiającego. Przy zamówieniach przez e-sklep, jeżeli pozycji na liście jest niewiele, można je po prostu wpisać w odpowiednim polu podczas składania zamówienia. Najlepiej poszczególne dane rozdzielić zwykłym przecinkiem. Jeżeli jednak lista jest długa, najlepiej przesłać ją do nas na adres sklep@przypinki.pl. Może być w treści maila lub w załączniku, np. w pliku Word lub Excel.
Jeżeli jakieś nazwisko pojawia się wielokrotnie, prosimy na liście umieścić je odpowiednią ilość razy, np. Andrzej, Monika, Monika, Marysia.

Odrobina gramatyki

Szczególnie w przypadku dyplomów i zaproszeń najlepiej, żebyśmy otrzymali listę z imionami i nazwiskami odmienionymi w odpowiednim przypadku. Jeżeli treści przewiduje zapis "dyplom dla" lub "zaproszenie dla", pamiętajmy o odmianie w dopełniaczu (kogo? czego?), np. Jasia Kowalskiego czy Moniki Załuskiej. Ogromna różnorodność funkcjonujących w obiegu imion i nazwisk, bardzo często obcego pochodzenia, sprawia że nasza firma nie może odpowiedzialnie podjąć się odmiany w ciemno, nie znając oczekiwań i obyczajów konkretnej osoby noszącej dane imię czy nazwisko. W takim przypadku niezbędna jest wiedza nauczycieli i wychowawców, wypraktykowana przez lata kontaktów ze swoimi podopiecznymi.
Warto pamiętać, że w razie nierozstrzygniętych wątpliwości z odmianą można skorzystać z rozwiązania awaryjnego, czyli zapisu z mianownikiem np. "dyplom otrzymuje Jaś Kowalski" lub "liczymy, że Monika Załuska przyjmie nasze zaproszenie".

Dodatkowy powtarzalny napis

Czasami znakowanie gadżetów odbywa się niewielkimi seriami. Mówimy wówczas nie o personalizacji, gdzie każdy egzemplarz ma inny napis, ale o powtarzalnym napisie. Typowe zastosowanie to oznaczanie całej klasy (np. napis IIIb informatycy), grupy przedszkolnej (np. misie) lub nazw placówek lub działów (np. dział meblowy). Na weselu może to być na przykład oznaczenie rodziny panny młodej lub pana młodego.
Usługa ta wymaga mniej wysiłku i uwagi w realizacji. Dlatego jest tańsza, a powyżej 50 szt. oferujemy ją gratis.

Ostatnio dodane

przypinka Mistrz matematykiprzypinka Mistrz Ortografii w koronieprzypinka Murem za mundurem policja straz graniczna wojskoprzypinka Murem za polskim mundurem Moroprzypinka Ruphert i Rico Klauni na reniferzeprzypinka Ruphert i Rico Klauni Mikolaj na foteluprzypinka Akcja Murem za polskim munduremprzypinka Murem za polskim munduremmedale Mikolajki na sportowo Pilka noznamedale Mikolajkowe rywalizacjeprzypinka Powstanie Wielkopolskie Paderewskiprzypinka Powstanie Wielkopolskie Proporzec z dataprzypinka Orzel Wielkopolski z czerwona gotycka tarczaprzypinka Orzel Wielkopolski na czerwonym poluprzypinka Powstanie Wielkopolskie Pomnik Powstancowprzypinka Orzel Powstania Wielkopolskiego Na Czerwonym Poluprzypinka Orzel Powstanie Wielkopolskieprzypinka Rozeta Narodowy Dzien Zwycieskiego Powstania Wielkopolskiegoprzypinka III etap Malego Szlaku Beskidzkiegoprzypinka Nawiedzenie obrazu w parafii sw. Trojcy w Poznaniu